— BOOTFITTING A VLOŽKY DO BOT SIDAS —

Unikátní technologie od Tecnica skiboots. Šetrný přístroj s jehož pomocí upravíme Vaši lyžařskou obuv dle potřeb a tvaru nohy. Přijďte si vytvarovat Vaši lyžáku a konečně si užít perfektní lyžování bez otlaků a bolesti nohou.


Tak, jako každý člověk má svou výšku, váhu a stavbu těla, tak i každé chodidlo má svou vlastní délku, šířku a tvar, tedy morfologii, a proto je unikátní a jedinečné. Bohužel obuv je vyráběna sériově na univerzální kopyta, ve většině případů jen s obyčejnou vkládací měkkou a plochou stélkou. Proto jedinou možností, jak individuálně přizpůsobit sériovou obuv morfologii Vaší nohy, je použití anatomicky tvarovaných 3D sportovních ortopedických vložek, které se stanou pojítkem mezi nohou a botou.
Nabízíme Vám proto sportovní ortopedické vložky SIDAS, které představují to nejlepší ve vývoji a výrobě vložek do obuvi.
Svými vlastnostmi, konstrukcí a použitím materiálů řeší Vaši individuální morfologii. Je to ten nejlepší způsob, jak docílit toho, aby chodidla a obuv splynula v jedno a Vy jste byli schopni maximálně využít veškerých konstrukčních vlastností obuvi i vložek.
Sportovní ortopedické vložky poskytují mnoho výhod oproti obyčejným vložkám do bot. Například zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidla po podložce, ideálně podpírají nožní klenbu a podstatně snižují riziko úrazu v oblasti nohy, kotníku a kolene. Nabídku vložek do bot SIDAS naleznete zde.

Bootfitting - dělat botu pohodlnější, lépe padnoucí, tak by se asi dalo přeložit toto slovo. K provádění bootfittingu je několik metod. SIDAS zpracoval systém IPS (Innerboot Padding System), který funguje na principu přidávání materiálů požadované šířky vystřižených do potřebných tvarů. Tímto způsobem lze upravit lyžařskou botu jak vytěsněním přebytečného místa, tak i odtlačením problematického bodu od skeletu. Roztahování lyžařských bot pomocí SIDAS nástrojů je velmi jednoduché a rychlé. Roztažením lyžařských bot lze řešit problémy s otlaky a nepříjemnými bolestivými body. Možnost vytěsňování nebo roztažení skeletů lyžařských bot by mělo být součástí každé dobré lyžařské speciálky.   Jednoduše řečeno, upravíme vám vaše lyžáky na míru.

Vložky Sidas - Nehledě na věk, druh sportu, aktivity nebo schopnosti, anatomicky tvarované 3D vložky jsou základem pohody celého těla. Ať už předtvarované nebo individuálně tvarované 3D vložky, personalizují obuv a přizpůsobují ji morfologii nohou a tak zajišťují perfektní spojení mezi obuví a chodidlem pro optimální komfort a výkon. Působí jako průvodce a stabilizátor a pomáhají Vaším chodidlům zajistit perfektní statickou a dynamickou funkci.